Dożynki Parafialne
Wprowadzono: 27-08-2018  |  redaktor1
Wprowadzono: 27-08-2018

Miniona niedziela (26 sierpnia 2018r.) upłynęła w Wielkim Buczku na świętowaniu Dożynek Parafialnych. Polową mszę św. poprowadził ks. Proboszcz Tadeusz Kolon, którego wspomagała muzycznie i wokalnie Aneta Gortat-Kruk wraz z chórem  „Złote Buki”.  Starostowie z Nowego Buczka,  Czyżkowa i Wielkiego Buczka  poczęstowali gości dożynkowych chlebem z tegorocznych zbiorów.  W części artystycznej bardzo udane występy zaliczyli wychowankowie i wychowawcy z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Lipki. Organizatorzy zadbali, aby gościom nie zabrakło jadła i napojów, a także rozrywki. Kabaret  "Wte i Wewte" jak zwykle rozbawił widzów do łez. Na boisku rozegrano kilka przezabawnych konkurencji  tematycznych, po których klasyfikacja wyglądała następująco:
 - I miejsce drużyna Czyżkowo,
- II miejsce drużyna  OSP
- III miejsce drużyna Chór
- IV miejsce drużyna Wielki Buczek
- V miejsce drużyna Nowy Buczek
- VI miejsce drużyna Osowo
Ukoronowaniem rozgrywek była niezwykle widowiskowa zabawa „Ubieranie Starościny i Starosty” - tu zwyciężyła męska ekipa. Następnym punktem dożynek był „Mikrofon dla każdego”, a następnie zabawa taneczna.

Wprowadzono: 11-09-2018  |  redaktor1
Wprowadzono: 04-09-2018  |  redaktor1